Miejskie ośrodki sportowe w nowej – internetowej odsłonie

Logotyp OSiR Polna

Miejskie ośrodki sportu i rekreacji (OSiR) dołączyły do portalu informacyjnego Warszawy – um.warszawa.pl. Tym samym dotychczasowe witryny zostały ujednolicone graficznie, są też bardziej intuicyjne i dostępne dla użytkowników.
Na nowych stronach(otwiera się w nowej karcie) główne elementy oferty stołecznych OSiR-ów: cennik, godziny otwarcia czy wyszukiwarka obiektów sportowych – znajdują się w tym samym miejscu, co ułatwia wyszukiwanie potrzebnych informacji. Witryny nabrały nowoczesnego charakteru i są w pełni responsywne – można je wygodnie przeglądać na komputerze i urządzeniach mobilnych.
Włączenie stron 18 ośrodków sportu do portalu informacyjnego Warszawy było ważnym punktem na drodze do lepszej komunikacji z mieszkańcami stolicy. Całość zyskała na funkcjonalności, strony są teraz bardziej czytelne i przede wszystkim dostępne cyfrowo – mówi Kamil Dąbrowa, zastępca dyrektora Biura Marketingu Miasta.
Warszawiacy łatwo sprawdzą teraz nie tylko jakimi obiektami sportowymi zarządza konkretny OSiR, ale także na jakie zajęcia sportowe mogą się tam zapisać; jakie karty sportowe są w nim honorowane czy na jakie udogodnienia w danym ośrodku mogą liczyć osoby z niepełnosprawnościami. W kalendarzu sprawdzą z kolei nadchodzące wydarzenia sportowe. Zbiorczą informację na temat zajęć i obiektów sportowych wszystkich ośrodków mieszkańcy znajdą również na stronie https://sport.um.warszawa.pl/(otwiera się w nowej karcie).
Nowe witryny informują o działalności ośrodków sportu i rekreacji, zachęcają mieszkańców do aktywności fizycznej blisko domu oraz do prowadzenia zdrowego trybu życia. Jest to zgodne z “Programem sportowo blisko domu do 2025 roku” do Strategii #Warszawa2030.
Dwa lata nowej witryny miasta
Nowy portal m.st. Warszawy został uruchomiony w czerwcu 2021 r. Miejska platforma informacyjna zbudowana jest z myślą o potrzebach mieszkańców. Łączy ponad 70 stron miejskich: biur, dzielnic, jednostek oraz główną stronę Urzędu i strony projektowe.
Portal uzyskuje miesięcznie ponad 1 mln odsłon.

Źródło: um.warszawa.pl