HALA SPORTOWA

SALA KONFERENCYJNA

AKTUALNOŚCI A A A

Turniej Kwalifikacyjny

17 maja 2017

23 maja w Warszawie siatkarki reprezentacji Polski rozpoczną walkę o bilety na Mistrzostwa Świata 2018. W stolicy rozegrają pięć spotkań a o tym czy uzyskają awans na mundial przekonamy się 28 maja.

Rywalkami biało-czerwonych będą Cypr, Czechy, Islandia, Słowacja i Serbia.

Cypr i Islandia to w siatkarskiej hierarchii zespoły… dość „egzotyczne”, ale i o nieznanym potencjale. Potencjał Czeszek i Słowaczek jest znany, ale zazwyczaj z tymże potencjałem Polki radziły sobie regularnie. Bezapelacyjnie najgroźniejsza będzie reprezentacja Serbii, która podczas Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016 wywalczyła wicemistrzostwo. Wiele więc wskazuje na to, że pojedynek Polska – Serbia będzie miał kluczowe znaczenie dla ostatecznej kolejności w warszawskim turnieju. Zgodnie z regulaminem, tylko zwycięzca kwalifikacji zdobywa bezpośredni awans do mistrzostw świata, które w roku 2018 odbędą się w Japonii. Drużyna, która zajmie miejsce drugie będzie  mieć jeszcze szanse, aby zagrać w sierpniowym turnieju barażowym. W globalnej rywalizacji siatkarek Europę reprezentować będzie osiem drużyn.

Jacek Nawrocki, trener żeńskiej reprezentacji Polski przez ostatnie dwa sezony skwapliwie odmładzał kadrę narodową, której trzon jest już ukształtowany i posiada odpowiednie doświadczenie. To zdolna grupa… zdolna do wszystkiego. Warszawski turniej rozpoczyna sezon reprezentacyjny naszych pań i jest kluczowym, bowiem dotyczy powrotu Polek do głównego światowego nurtu siatkarskiego. Bez wątpienia ambicją biało-czerwonych jest nawiązanie do wspaniałej historii „Złotek”.